Laipni lūgti!
Talsu novada Ģibuļu pagastā

Mākslas studija

Ģibuļu pagasta

Mākslas studija pieaugušajiem

Mākslas studija pieaugušajiem tika izveidota 2003. gadā un tā darbojas Ģibuļu pagasta Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centrā. Studija ir atvērta ikvienam interesentam bez vecuma ierobežojuma. Studijas darbības mērķis ir dot iespēju ikvienam iedzīvotājam kļūt par studijas dalībnieku, izpaust savas radošās idejas, papildināt savu prasmi dažādās zīmēšanas un gleznošanas tehnikās.

No 2003.līdz 2012. gadam mākslas studijas konsultante bija vizuālās mākslas skolotāja Inguna Ašme, no 2012. līdz 2016. gadam - māksliniece, keramiķe Diana Dzelme, no 2016. gada rudens studijas konsultante ir māksliniece Katrīna Vīnerte.

Par studijas sasniegumiem un dalībnieku izaugsmi liecina radošo darbu izstādes Ģibuļu pagasta iestādēs - Spāres un Pastendes bibliotēkās, Pastendes kultūras nama izstāžu zālē, Talsu pilsētas sabiedriskajās iestādēs, kā arī Talsu novada kultūras iestādēs.

Laba sadarbība izveidojusies ar Rojas amatieru gleznotāju grupu. Kopā ir bijušas vairākas izstādes Rojas mākslas un mūzikas skolā, kā arī mākslas plenērs Kaltenē.

Sadarbība uzsākta arī ar Mērsraga novadu, kur bija izstāde “Ienāc manā pasaulē”.

Studijas dalībniecēm Ilzei Pumpurei un Selgai Jurkevičai ir bijušas savas personālizstādes Pastendes un Spāres bibliotēkās.

2008. gadā tika realizēts projekts „Mūsu dāvana Pastendei 720”, kuru atbalstīja Talsu novada fonds.

2014. gada sākumā savu 10 gadu radošā darba jubileju studija atzīmēja ar izstādi „Sirdsprieks citu priekam” Pastendes kultūras nama izstāžu zālē. Izstādes ideja tika realizēta pateicoties Talsu novada kultūras projektu konkursa atbalstam.

2015. gadā studijas dalībnieki realizēja labdarības pasākumu. Tika radīta rotaļlietu un multiplikācijas filmu varoņu zīmējumu kolekcija. Šie zīmējumi tika uzdāvināti Talsu novada krīžu centram.

Studijas dalībnieces aktīvi atbalstīja brīvās mākslas telpas izveidošanu Talsu „Baložu pasts” gan piedaloties telpu sakopšanas talkās, gan izstādot savus darbus amatieru gleznotāju izstādēs Talsu mākslas dienās.

2016. gadā ar biedrības „Vīgrieze” atbalstu studija realizēja projektu „Simts krāsās mirdz mans novads Latvijā”, kura mērķis bija Talsu novada amatieru gleznotāju studiju sadarbības veicināšana un kopīgas izstādes izveidošana. Projektā piedalījās Ģibuļu pagasta mākslas studija pieaugušajiem, Talsu Ceturtdienas mākslas mīļu kopa un Pļavmuižas saieta nama mākslas studija ”Otiņa”.

2017. gadā mākslas studijas lielākais izaicinājums bija Ģibuļu pagasta pārvaldes administratīvās ēkas gaiteņa sienu gleznojums, kas tapa iedvesmojoties no mākslinieces Antras Auziņas radītā Talsu svītru koda.

2018. gadā studija atzīmēs 15 gadu jubileju ar vairākām izstādēm un vairāku savu darbu dāvinājumu Talsu novada krīžu centram tā 20 gadu jubilejā.

Telpu noma BLPJAC

Semināru telpa (45.2 m2) – 4,00 EUR stundā

Cenas norādītas neieskaitot PVN, pamatojoties uz 11.04.2019. Talsu novada domes lēmumu Nr.270