Laipni lūgti!
Talsu novada Ģibuļu pagastā

Nominācijā “GADA BIBLIOTĒKA” balvu saņēma PASTENDES BIBLIOTĒKA

Nominācijā “GADA BIBLIOTĒKA” balvu saņēma  PASTENDES BIBLIOTĒKA
Nominācijā “GADA BIBLIOTĒKA” balvu saņēma  PASTENDES BIBLIOTĒKA 0Nominācijā “GADA BIBLIOTĒKA” balvu saņēma  PASTENDES BIBLIOTĒKA 1

2016.gada 12.februārī Talsu tautas namā notika gadskārtējais Kultūras darbinieku dienas pasākums, kurā tika pasniegti Talsu novada pašvaldības apbalvojumi.

Nominācijā "GADA BIBLIOTĒKA" balvu saņēma PASTENDES BIBLIOTĒKA

2015.gada marts bibliotēkā izvērsās spraigs un saistošs bērniem un jauniešiem, jo bibliotēkas darbinieces bija pieteikušas dalību Kultūras informācijas sistēmu centra un IT uzņēmuma SIA "Tieto Latvija"izsludinātajā konkursā „BIS ALISE e-katalogs Tavā kabatā". Gandrīz 100 skolēni iepazina bibliotēkas katalga mobilo versiju, uzzināja kas ir QR kods, iemācījās ar tā palīdzību atvērt kataloga mobilo versiju, atrast vajadzīgo grāmatu, rezervēt un ieteikt to sociālajos tīklos.

Mobilā aplikācija atrodas uz bibliotēkas durvīm, iespējams, tieši šobrīd kāds ar tās palīdzību rezervē grāmatu vai pagarina lietošanas termiņu.

Dalība šajā konkursā bija ar ļoti labiem rezultātiem- vietējās nozīmes publisko bibliotēku konkurencē iegūta 1.vieta un balva- iPad Air planšetdators.

Pamatskolas vecuma bērniem regulāri tiek organizēti lasījumi un radošas nodarbības.

Lai bērnus ieinteresētu, bibliotēkas darbinieces vienmēr sarūpē dāvaniņas, kas nereti ir pašu gatavotas no personīgi sagādātiem materiāliem.

Aizvadītā gada pagasta svētku nedēļā visu pamatskolas klašu un skolotāju komandas piedalījās bibliotēkas organizētajā erudīcijas viktorīnā „Mūsu pagasts".

Novadpētniecības materiālu popularizēšana un patriotisma jūtu audzināšana jauniešos nu jau norit plašākā mērogā, iesaistot novada citas skolas tematiskās viktorīnās „Mūsu novads".

Šis regulārais darbs ar skolēniem rezultējies skaitliskos rādītājos- ievērojami palielinājies bērnu- lasītāju skaits, palielinājies apmeklējumu un izsniegto grāmatu skaits.

Taču skaitam ir robežas. Neierobežots ir radošums. Lai lieliskām idejām bagāta bibliotēkas turpmākā darbība!